Wielki finał w Krakowie

Ostatni dzień 77. Tour de Pologne, to także finałowe rozstrzygnięcia w Tour de Pologne Junior. Ostatnie wyścigi młodych kolarzy odbyły się w Krakowie na rundzie wokół Błoni. Wyścig młodzików wygrał Kacper Mientki z Copernicusa Toruń, a młodziczek Gabriela Pustkowiak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Najlepszym żakiem w Krakowie okazał się Mikołaj Legieć (UKS Cerntrum Spedycja Pawbud Now), a żakinią Malwina Maciejewska (Fundacja KK A.Skalniak).

W Krakowie poznaliśmy też zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach. I tak w kategorii ŻAK wygrał Mikołaj Legieć, w kategorii ŻAKINI Maria Okrucińska. Najlepszym MŁODZIKIEM tegorocznego cyklu został Kacper Mientki, a MŁODZICZKĄ Gabriela Kaczmarczyk.

W klasyfikacji drużyn zwyciężył Copernicus Toruń uzyskał 1150 punktów, drugie miejsce zajął Vento Bike Team Daleszyce – 1055 punktów, a trzecie KK Tarnovia Tarnowo Podgórne – 960 punktów.