Tour de Pologne Junior – zostały ostatnie miejsca!

Tour de Pologne to wielkie święto kolarstwo niezależnie od wieku. Zmagania dorosłych profesjonalistów czy amatorów to świetna inspiracja dla młodych adeptów kolarstwa. Tour de Pologne Junior cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży i na zbliżającą się edycję, w której udział weźmie prawie 300 zawodników i zawodniczek, zostało już tylko kilka miejsc.

Podczas tegorocznego Tour de Pologne Junior udział weźmie aż 270 młodych młodych kolarzy i kolarek. W kategorii żak i żakini wystartuje łącznie 110 zawodników i zawodniczek. Tyle samo pojedzie w wyścigu młodzików, a w zawodach młodziczek wystartuje 50 dziewczynek.

Rejestracja na Tour de Pologne Junior ruszyła w sobotę 20 lipca, ale miejsc startowych zostało niewiele. Na ten moment zgłosiło się już aż 255 chętnych. Wolnych miejsce zostało 15 w następujących kategoriach:

• młodziczki – 10
  • żakini – 5

Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w swoich kategoriach i walczyć o zwycięstwa etapowe oraz wygraną w klasyfikacji generalnej ORLEN PALIWA, klasyfikacji punktowej BOPLAN, klasyfikacji najaktywniejszy QUEST a także w klasyfikacji drużynowej. Zapisy na Tour de Pologne Junior 2024 wystartowały 20 lipca. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej w zakładce „WYSTARTUJ!„.