Tour de Pologne Junior w Sanoku za nami

Zanim w Sanoku pojawili się zawodowcy, którzy są zawodnikami ekip World Tour i startują w 79. Tour de Pologne, ulice miasta opanowali młodzi kolarze. Mowa oczywiście o uczestnikach Tour de Pologne Junior

, czyli kultowej już imprezy towarzyszącej naszemu narodowemu tourowi. To szansa i okazja dla młodych sportowców, którzy mają licencję, aby wziąć udział w imprezie, która ma oprawę jak zawodowy wyścig, przy trasie są tysiące kibiców, a na mecie czekają dziennikarze największych polskich mediów. I wszyscy zwracają uwagę, że to faktycznie robi wrażenie.

– Jest jeszcze coś, co wyróżnia naszą imprezę. Wszyscy wiedzą, że przez Tour de Pologne Junior przechodzili tacy zawodnicy, jak choćby Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma czy Szymon Sajnok, czyli kolarze, których nazwiska znają dzisiaj wszyscy kibice – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski z Moskwy nie ukrywa, że TdP Junior to jego oczko w głowie.

W Sanoku w kategorii młodzieczek triumfowała Antonie Cermanova (CK Pribram Fany Gastro), która 13,5-kilometrową trasę pokonała z średnią prędkością 35,6 km/h. Duga była Maria Okrucińska (Copernicus Toruń), a trzecia była Kinga Słomka (SK Mikołów). Wśród młodzików najszybszy był Mikołaj Legieć (UKS Cerntrum Nowa Ruda), a za nim finiszowali Jakub Śledziński (Ceprnicus Toruń) i Filip Podgórski (UKS Ratusz Maszewo).

Na trasie oglądaliśmy też walkę żakiń i żaków, którzy mieli do pokonania 10,8 km. Wśród dziewcząt najszybsza była Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka), druga Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar), a trzeci stopień podium zajęła Faustyna Przybyła (LKUKS Pszczyna). Walkę chłopców wygrał Mikołaj Klaczkowski (KLKS AZALIA Borzóza Królewska) przed Oliwierem Bojnarowiczem (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka) i Ksawerym Nowickim (UKS TFP Jedynka Kórnik).

Kolejne etapy odbędą się w Rzeszowie 3 sierpnia i dwa dni później w Krakowie.