Tour de Pologne Junior po raz trzeci

Emocje po drugim etapie Tour de Pologne Junior w Sanoku jeszcze nie opadły, a młodzi zawodnicy ponownie mierzyli się na trasie, którą niedługo po nich pokonywali zawodowcy. Mowa o Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego. To właśnie tutaj rozegrany został kolejny odcinek Memoriału Mariana Więckowskiego.

– Organizacja Tour de Pologne Junior to nasze wsparcie dla rozwoju kolarstwa w Polsce. Dla młodzieży to niezapomniane chwile. Weźmy pod uwagę dzisiejszy etap. Uczestnicy mieli okazję ścigać się na zamkniętym torze w mieście, tym samym, na którym odbywał się  Tour de Pologne. – mówi Agata Lang, dyrektor generalny wyścigu.

W Rzeszowie w kategorii młodziczek na dystansie 11,6 km triumfowała Agata Sekta z UKS Avatar, druga na mecie zameldowała się, Katarzyna Wojtek z LUKS Feniks Czernica, a trzecia była Antonine Cermanova z CK Pribram Fany Gastro.

W kategorii młodzików na dystansie 17,4 km ponownie wygrał Mikołaj Legieć z UKS Centrum Nowa Ruda, który utrzymał żółta koszulkę lidera klasyfikacji generalnej ORLEN Paliwa. Podium uzupełnili Michał Sołtys z KS Deichmann SKSM Mat Sobótka oraz Filip Podgórski z UKS Ratusz Maszewo.

Na trasie oglądaliśmy też walkę żakiń i żaków, którzy mieli do pokonania 11,6 km. Wśród dziewcząt najszybsza była Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar), druga Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka), a trzeci stopień podium zajęła Olga Pacuszka (WMKS Olsztyn). Walkę żaków wygrał Oliwier Bojnarowicz (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka) drugi był Mikołaj Klaczkowski (KLKS AZALIA Borzóza Królewska) przed  i Ksawery Gałczyński (Fundacja KK A.Skalniak).

Ostatni finałowy etap odbędzie się 5 sierpnia w Krakowie.