Od Tour de Pologne Junior do Mistrza Polski

Świecący niegdyś triumfy w Tour de Pologne Junior, Norbert Banaszek został Mistrzem Polski. 

Piękna historia została napisana 26 czerwca 2022 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Po zwycięstwo w wyścigu elity mężczyzn na dystansie 225 km sięgnął Norbert Banaszek z drużyny HRE Mazowsze Sercem z Polski. Norbert na początku swojej przygody z kolarstwem już świetnie zapowiadał się na wyścigu dla dzieci, zwanym wówczas „Mini Tour de Pologne”. Wyścig wygrał wielokrotnie, przez co organizatorzy musieli zmienić regulamin aby dać szansę innym młodym kolarzom.

– Bardzo się cieszę gdy mogę świętować takie chwile… Pamiętam jak jako dzieciak wygrywałeś wszystko co było możliwe na Mini Tour de Pologne. Wczoraj świętowaliśmy Twój wielki sukces na Mistrzostwach Polski. Mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się na podium Mistrzostw Świata. Gratulacje! – napisała po tym wydarzeniu Agata Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne Junior.

Trzymamy kciuki za Norberta i jego dalszą karierę i cieszymy się, że wyścig dla dzieci i młodzieży toruje drogę młodym sportowcom i daje szansę na rozwój.