Od 15 czerwca zapisy na Tour de Pologne Junior

15 czerwca ruszą zapisy na Tour de Pologne Junior Memoriał Mariana Więckowskiego. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach żaków (11-12 lat) i młodzików (13-14 lat).

Idea Tour de Pologne Junior ma na celu promocję aktywności ruchowej oraz wychowanie poprzez sport i ukazanie jego piękna. Licencjonowani kolarze oraz zawodnicy ze szkółek kolarskich mają szansę rywalizować na najwyższym poziomie, zarazem zdobyć cenne doświadczenie i z bliska zobaczyć największe kolarskie gwiazdy. Upamiętnią również ikonę polskiego kolarstwa, trzykrotnego zwycięzcę Tour de Pologne – Mariana Więckowskiego.

Tour de Pologne Junior składa się z czterech wyścigów w miastach etapowych Tour de Pologne – Rzeszowie, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie. Zmagania odbędą się na fragmentach tras, które pokonają gwiazdy zawodowego peletonu Tour de Pologne UCI World Tour.

Podczas czterech dni rywalizacji młodzicy będą mieli do pokonania 72,8 km. Na młodziczki czeka dystans o długości 60,7 km, zaś żaki zmierzą się z trasą liczącą 51,2 km. Pierwszy akcent w Tour de Pologne Junior zaplanowano 11 sierpnia. Żaki pokonają dwie rundy po sześć kilometrów, zaś młodziki o jedną więcej. Dwa dni później odbędzie się rywalizacja w Bielsku-Białej. Tutaj na zawodników będą czekały nieco krótsze rundy – po 4,6 km.

14 sierpnia młodzi adepci kolarstwa pojadą ulicami Katowic. Czekają ich rundy po 3,5 km. W przypadku młodzików będzie ich sześć, młodziczek – pięć, żaków – cztery. Najlepszych poznamy w Krakowie. 15 sierpnia kolarze będą ścigać się i spoglądać na Błonia. Runda liczy 4 km, młodzicy mają ich do pokonania pięć, zaś młodziczki i żacy cztery.

Kolarze powalczą o zwycięstwa etapowe, wygraną w klasyfikacji generalnej oraz drużynowej.

Zapisy ruszą 15 czerwca. Zapraszamy! Do zobaczenia na trasie!

Program i trasy Tour de Pologne Junior Memoriał Mariana Więckowskiego