Mamy pierwszych liderów. Dziękujemy Poznań!

To był piękny etap otwierający tegoroczną edycję Tour de Pologne Junior! Młodzi kolarze i kolarki rywalizowali na Torze Poznań. 

Wyjątkowe okoliczności do ściganiaW się na pewno wpłynęły na atmosferę zawodów oraz wyobraźnie zawodników, którzy mogli podczas własnego startu poczuć się jak zawodowcy WorldTour, którzy niedługo po nich przejeżdżali tą samą trasą.

Walka o zwycięstwo i pierwsze punkty była zawzięta. Igor Juszczak został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Tour de Pologne Junior w kategorii młodzik. Zawodnik reprezentujący UKS Koźminiankę Koźminek triumfował na mecie pierwszego etapu w Poznaniu. — Mocno pracowałem na to, żeby zdobyć koszulkę lidera. Około czterech lat trenuję, ale musiałem się odpowiednio przygotować. W poprzednich latach nie dane mi było wystartować — mówił debiutant na trasie Tour de Pologne Junior. Kolejne miejsca w kategorii młodzików zajęli: Oliwier Bojnarowicz i Mikołaj Klaczkowski.

W kategorii młodziczek najszybsza okazała się Magdalena Polańska (Fundacja KK A.Skalniak). Za nią na mecie zameldowały się Weronika Rutkowska i Maja Tułacz.
Wśród żaków prym wiódł Tadeus Pazourek (Cycling Academy Tabor), a pierwszą żakinią na mecie była Mila Barczyk (CzKKS Kolejarz Jura Częstochowa). Gratulujemy!

Wyścig jedzie dalej. Po Poznaniu młodzi kolarze rywalizować będą w Bielsku-Białej. Start 2 sierpnia! Do zobaczenia na trasie.