Druga odsłona Tour de Pologne Junior w Zabrzu

Wyścigi młodych kolarzy w Zabrzu odbywały się na płaskiej, nieco ponad sześciokilometrowej rundzie ze startem i metą na ul. Roosevelta przy Arenie Zabrze. Po pierwszym etapie rywalizacji w Katowicach uczestnicy znali już swoją formę i wiedzieli na co stać najgroźniejszych rywali.

Najpierw na trasę wyruszyły młodziczki i młodzicy. Dziewczyny walczyły na dwóch rundach, na których żadnej zawodniczce nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Po niezwykle zaciętym finiszu, aż sześć zawodniczek uzyskało ten sam czas 26:23. Fotokomórka rozstrzygnęła, że zwyciężczynią została Gabriela Kaczmarczyk (Vento Bike Team Daleszyce) , która wyprzedziła Paulinę Hojkę (LKK GOS Mszana Fuji) i Weronikę Wąsaty (Starogardzkie Towarzystwo Cyklistów). Młodzicy mieli do pokonania trzy rundy, ale także w tym wypadku nie było zdecydowanego lidera. Po sprinterskim finiszu wygrał Wiktor Gałdyn (KTS Kalisz) przed Kacprem Mientkim i Arturem Kowalskim (obaj Copernicus Toruń).

W kategorii żak najszybszy okazał się Mikołaj Legieć (UKS Cerntrum Spedycja Pawbud Now) przed Oskarem Rybakiem (CzKKS Kolejarz Jura Częstochowa), a w kategorii żakini Maria Okrucińska z Copernicusa wyprzedziła Gabrielę Nowakowską (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).